Krajkové šaty na svatbu i na oslavu

Dámské krajkové šaty a trocha historie

Ještě v 18. a 19. století byly krajkové šaty nesmírně drahé a mohla si je dovolit jen hrstka vybraných. Proto byly krajkové šaty vidět především na královských dvorech a u šlechty. Aby také ne, když krajku zpracovávali jen ti njšikovnější řemeslníci a tvorba jednoho centimeru čtverečného jim trvala i hodinu. Krajka stejně jako krajkové šty přišly z Francie, ale i v Anglii a později dalších státech byla vyráběna kvalitní krajka.

Krajku můžeme rozdělit na 2 základní typy- měkkou a tvrdou. Měkká krajka je velmi jemná a hodí se především pro krajkové šaty kratších délek a šaty obtažené na tělo, protože je poměrně elastická a nedrží tolik svůj tvar. Naopak tvrdá krajka je ideální například pro objemné sukně  a svatební šaty, u kterých je třeba splnit požadavky na bytelnost a držení tvaru.

Kvalita krajkových šatů

Nelze říci, že krajkové šaty jsou lepší z měkké nebo tvrdé krajky- záleží na preferenci jednotlivé zákaznice a šatech samotných.

Hlavní je, abyste se v krajkových šatech cítila dobře a aby Vám dokázala krajka předat svou eleganci a jemnost, protože právě toto ona výborně umí.